Kreativní příměstský tábor  / 2022

V prostoru historické továrny, pár metrů od Bílé Nisy, objevíte kořeny sklářského řemesla.

Připraven je pestrý a zábavný program zahrnující kreativní aktivity, sociální dovednosti, pohybové a ekologické hry dětí již od 5 do 10 let.

Součástí týdenního pobytu je i navštívení galerie a vytvoření vlastní expozice. Rodiče jsou zvaní na závěrečnou vernisáž.

Výše příspěvku je 3.400,- Kč na týden zahrnuje oběd, doplnění pitného režimu a program. Sourozenecká sleva 15%.

 

Termíny:  18. 7. - 22. 7. a  15. 8. - 19. 8. 2022 od 8 do 16 hodin.

Kontakt pro rodiče: tel:  776 747 881, 

Objednání termínu a zaslání přihlášky:   ida.chuchlikova@gmail.com

 

Více informací,  představení lektorů,

program, fotografie, videa naleznete na:            

                                               

  • Facebook
Domek.jpg

Potoky perel   / 2021

Lesk skleněných korálů ve větvích stromů, v trávě, v potoku protékajícím zahradou areálu Nisa Factory zavedl diváky mezi kulisy velkoformátových pláten ilustrací Matyáše Proška ze stejnojmenné knihy Potoky perel. Scénografie procházky si magicky pohrála s industriálním prostorem továrny. Tmavá zákoutí  továrny ožila hrou světel doplněnou o audiovizuální efekty.
 

Potoky perel.jpg

Black Box / 2021

Otevření  stálé expozice historických vinutých perlí, skleněných květinových broží v kontrastu současného moderního umění umělců Lucie Švitorkové, Jana Salanského a Jakuba Neufusse. 

030-web.jpg

Andělé Jizerských hor / 2019

SKUBB. s jizerským šperkem, ilustrátor MAT, výtvarnice Ištabela Barela, sochař Andrey Krasnopevtsev, architektka Pavlína Mullerová a Eliška Mullerová, výtvarnice a restaurátorka Petra Filipovská, šperkařka Renata Vydrová a poetické duo Pol Eno  připravili  jedinečnou objektovou, výtvarnou výstavu vycházející z dlouholeté historie sklářského kraje.
 

Andele Jizerskych hor.jpg

Heavy Dots / 2019

Výstava Heavy dots představila tři mladé umělce Michaelu Spružinovou, Lucii Švitorkovou a Davida Mazance zabývající se různými disciplínami, mezi nimiž převládá sklo a malba. Hlavním pojítkem této výstavy je různá podoba skleněného korálku, bodu či tečky.

Heavy dots_A4.jpg