top of page

Galerie Nisa Factory byla pro výstavní účely otevřena v prosinci 2021 v prostoru bývalé výrobní haly ve Mšeně nad Nisou, v továrně s historií sahající do konce 18. století. Je situovaná v druhém nadzemním podlaží do prostoru bývalé přádelny a se svými 800 m2 je velkorysým otevřeným prostorem.

Galerie si klade za cíl představovat v rámci pravidelně konaných výstav přehlídky zejména současného výtvarného umění. Základním smyslem je prezentace zaměřená na propojení genia loci a místní paměti se současnou uměleckou a uměleckořemeslnou produkcí. Tyto aspekty totiž po staletí utvářely umělecký, kulturní a hospodářský obraz místa a formují jeho podobu i v dnešních dnech.

 

Monografické i skupinové přehlídky mají potenciál, při zachování vysoké umělecké úrovně, obsáhnout pluralitu koncepcí a současných postmoderních přístupů. Prostor umožňující propojit prostorové instalace s klasickým závěsným obrazem i novými médii tak doplní stávající nabídku prezentace současného umění v širším regionu.

Umělecká rezidence 2021 - 2022

Studio SKUBB.

Jan Salanský a Jakub Neufuss

BIG BEAD

Kreativní příměstský tábor  / 2022

V prostoru historické továrny, pár metrů od Bílé Nisy, objevíte kořeny sklářského řemesla.

Pestrý a zábavný program zahrnující kreativní aktivity, sociální dovednosti, pohybové a ekologické hry dětí již od 5 do 10 let.

Součástí týdenního pobytu je i navštívení galerie a vytvoření vlastní expozice. Rodiče jsou zvaní na závěrečnou vernisáž.

Výše příspěvku je 3.400,- Kč na týden zahrnuje oběd, doplnění pitného režimu a program. Sourozenecká sleva 15%.

Termíny:  18. 7. - 22. 7. a  15. 8. - 19. 8. 2022 od 8 do 16 hodin.

Kontakt pro rodiče: tel:  776 747 881, 

Objednání termínu a zaslání přihlášky:   ida.chuchlikova@gmail.com

Více informací,  představení lektorů,

program, fotografie, videa naleznete na:            

                                               

  • Facebook
Domek.jpg

Black Box 2021

Otevření  stálé expozice historických vinutých perlí, skleněných květinových broží v kontrastu současného moderního umění umělců Lucie Švitorkové, Jana Salanského a Jakuba Neufusse. 

Heavy Dots 2019

Výstava Heavy dots představila tři mladé umělce Michaelu Spružinovou, Lucii Švitorkovou a Davida Mazance zabývající se různými disciplínami, mezi nimiž převládá sklo a malba. Hlavním pojítkem této výstavy je různá podoba skleněného korálku, bodu či tečky.

Potoky perel 2021

Lesk skleněných korálů ve větvích stromů, v trávě, v potoku protékajícím zahradou areálu Nisa Factory zavedl diváky mezi kulisy velkoformátových pláten ilustrací Matyáše Proška ze stejnojmenné knihy Potoky perel. Scénografie procházky si magicky pohrála s industriálním prostorem továrny. Tmavá zákoutí  továrny ožila hrou světel doplněnou o audiovizuální efekty.  Scénografie MgA. Anna Strnadová.
 

1-31.jpg

Andělé Jizerských hor 2019

SKUBB. s jizerským šperkem, ilustrátor MAT, výtvarnice Ištabela Barela, sochař Andrey Krasnopevtsev, architektka Pavlína Mullerová a Eliška Mullerová, výtvarnice a restaurátorka Petra Filipovská, šperkařka Renata Vydrová a poetické duo Pol Eno  připravili  jedinečnou objektovou, výtvarnou výstavu vycházející z dlouholeté historie sklářského kraje.

ARA_9629.jpg
Potoky perel.jpg
bottom of page